Výber odmien ukončený. Vaša odmena bude doručená na prevádzku člena Aliancie stavebnín ASAS od 07.12.2023. O presnom termíne vás budeme vopred informovať. 

Baumit


Baumit

Baumit je značka stavebných materiálov, na ktorej môžete stavať. Pomáhame ľuďom realizovať zdravé, energeticky efektívne a pekné bývanie. Vďaka širokej sieti predajcov sú Baumit produkty k dispozícii vo väčšine partnerských stavebnín na celom území Slovenska.

www.baumit.sk

 

 

 

 

 

 

Čo by ste mali od zateplenia domu očakávať?

Hoci sa vám na prvý pohľad môže cena zateplenia domu zdať vysoká, profitujete z toho niekoľko rokov. Okrem zdravotných benefitov pre vašu rodinu totiž v zime prináša zníženie nákladov na kúrenie či úsporu na chladení počas leta. Aké ďalšie benefity ponúka:

Bude spĺňať normové požiadavky na tepelnoizolačné vlastnosti – (STN 73 0540-2). Pre všetky nové a obnovované budovy je od 1. 1. 2016 stanovený tepelný odpor R = 4,4 m²K/W (súčiniteľ prechodu tepla U = 0,22 (W/(m²K) ako normalizovaná hodnota; od 1. 1. 2021 odporúčaná hodnota pre všetky budovy je R = 6,5 m²K/W (U = 0,15 W/m²K).

Zabráni zrážaniu vodnej pary v konštrukcii. Zateplenie eliminuje vznik kondenzácie alebo zníži jej množstvo. Ak aj v konštrukcii vznikne kondenzácia, skondenzované množstvo vodnej pary bude malé a sa odparí. Maximálne prípustné množstvo je 0,5 kg/m² za rok. Zároveň sa bude kondenzačná zóna nachádzať v mieste izolantu (nie v murive, v lepenom spoji a pod.)

Zabráni vzniku plesní v kúte, mimo kúta či v okolí okien,  a to zvýšením povrchovej teploty stien. Tieto zóny sú zväčša problémovými tepelnými mostami, ktoré sa viac ochladzujú, zráža sa na nich vlhkosť, čo spôsobuje vznik nebezpečných plesní. 

Zlepší sa tepelná pohoda v domácnosti. Rozdiel medzi teplotou na vnútornom povrchu stien a vzduchom by nemal byť väčší ako 3 – 4 °C. Zabezpečuje to optimálnu tepelnú pohodu v dome. Čím vyššiu povrchovú teplotu stien dosiahnete, tým nižšiu vykurovaciu teplotu potrebujete na to, aby ste sa cítili pohodlne.

Vlhkosť v dome bude stabilná. Čím vyššia je povrchová teplota stien, tým menej musíte kúriť. Ak kúrite menej, ušetríte peniaze. Takisto nedochádza k prekurovaniu, ktoré je zodpovedné za nezdravé vysušovanie vzduchu.

 

 

 

Tepelnoizolačný systém Baumit Star

Zateplenie s najvyššou kvalitou. Vhodné pre všetky izolačné dosky, polystyrénové aj minerálne izolačné dosky. Lepidlá s vysokou prídržnosťou Baumit StarContact White alebo StarContact na lepenie a stierkovanie. 

 • Systém so zárukou najvyššej kvality
 • Pre všetky izolačné dosky
 • Extrémne odolný voči poveternostným vplyvom

Investícia do budúcnosti

Použitím tepelnoizolačného systému Baumit Star investujete do bezstarostnej budúcnosti. Tepelnoizolačný systém spája v sebe dlhoročné skúsenosti značky Baumit. Harmonické prepojenie príjemnej vnútornej klímy a bezpečnosti vedie k zvýšenej kvalite života tak v obytných domoch, ako aj v kanceláriách a ostatných objektoch. Baumit Star zvyšuje hodnotu každej budovy. Je jedno či ide o novostavbu alebo rekonštrukciu: osvedčený a bezpečný Baumit systém spája v sebe tradíciu a inovácie s istotou.

Vysokoodolná a pružná

S paropriepustnou lepiacou stierkou Baumit StarContact White alebo StarContact vysokej kvality nalepíte každý izolant, či už sú to fasádne izolačné dosky z klasického alebo extrudovaného polystyrénu (napr. XPS) alebo minerálne izolačné dosky. Okrem veľmi dobrej priľnavosti k podkladu sa táto lepiaca stierka vyznačuje vynikajúcou spracovateľnosťou. Je vysoko pružná, extrémne odolná voči poveternostným vplyvom. Vďaka rýchlejšiemu zreniu oproti iným stierkovým hmotám sa skracuje technologická prestávka zrenia výstužnej vrstvy, čím dochádza k úspore času. Navyše pri použití lepiacej stierky Baumit StarContact White pred realizáciou povrchovej úpravy nie je nutný penetračný náter. Lepiaca stierka Baumit StarContact White a StarContact svojimi vlastnosťami presahuje požadované hodnoty noriem a predpisov.

 

 

 

Baumit DuoContact

Univerzálna lepiaca malta

Univerzálne cementové lepidlo na lepenie a stierkovanie polystyrénových a minerálnych fasádnych izolačných dosiek. Materiál je vhodný predovšetkým pre použitie na rodinné domy.

 • Univerzálna lepiaca malta
 • Paropriepustná
 • Ľahké spracovanie

 

 

 

Baumit SilikonTop

Silikónová fasádna omietka

Tenkovrstvová prefarbená silikónová fasádna omietka pre vonkajšie použitie.Dodávaná v škrabanej a ryhovanej štruktúre. Vhodná pre tepelnoizolačné systémy s izoláciami na báze EPS-F aj s minerálnymi izoláciami. Farebnosť podľa vzorkovníka Baumit Life. Dostupná v odtieňoch s koncovým číslom 2 až 9, okrem odtieňov označených polmesiačikom v tlačenom vzorkovníku. K dispozícii aj v 11 bielych odtieňoch Shades of White.

 • Najpredávanejšia fasádna omietka
 • Paropriepustná
 • Jednoduché spracovanie

Pastézna omietka na báze silikónových živíc s vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Vďaka vyššej vodoodpudivosti vhodná aj pre oblasť soklov. Ak nechcete tradičné riešenia sokla s omietkou z farebných kamienkov (Baumit MosaikTop), použite silikónovú omietku v odtieni podľa vzorkovníka Baumit Life. Na ozvláštnenie môžete použiť hrubšiu štruktúru napr. škrabanú alebo ryhovanú štruktúru s 3 mm zrnom. V prípade zvýšeného rizika pôsobenia mikroorganizmov (zvýšená vlhkosť, obmedzený prístup slnečného svetla, blízkosť lesa alebo vodnej hladiny, výskyt plesní a rias na fasádach v okolí) odporúčame objednať za príplatok fasádnu omietku so zvýšenou ochranou proti pôsobeniu húb a rias s označením ANTIPILZ.

 

 

Ako docieliť pri stavbe domu či rekonštrukcii bytu kvalitné vnútorné prostredie?
Inšpirujte sa troma piliermi pre zdravé bývanie, ktoré vychádzajú z vedecky overených riešení.

Chcem zistiť viac o zdravom bývaní

 

Zdroj: pixabay

 

Čistý vzduch pre zdravý domov

Pre každého z nás je domov miestom, kde sa chce cítiť dobre a bezpečne, kde môže relaxovať a načerpať nové sily. Keďže dnes podstatnú časť nášho života trávime v uzavretých priestoroch, je kvalita vnútorného vzduchu kľúčová nielen pre pocit našej pohody, ale aj pre naše zdravie. Rozhodnutie, ako zdravo budeme bývať, je aj v našich rukách.

Kvalita vnútorného vzduchu závisí od rôznych faktorov, ako sú napríklad teplota, vlhkosť, zápach, prach a peľ, ale tiež od počtu vzdušných iónov.

 

 

Na množstve vzdušných iónov záleží

Baumit Ionit je jediný systém, ktorý prirodzene aktivuje vzduch, ktorý dýchame, a zvyšuje tak množstvo prírodných vzdušných iónov, čím významnou mierou prispieva k zdravému vnútornému vzduchu a väčšiemu pocitu pohody. Betónovým stavbám alebo pri suchej výstavbe v interiéri často chýba zvlhčujúca omietková vrstva, ktorá by udržiavala vlhkosť vzduchu na príjemných 40 až 60 %. Nová generácia tenkovrstvových systémov Baumit Ionit ponúka vyváženú vlhkosť a viac vzdušných iónov v interiéri.

 

Baumit Ionit systém

Baumit Ionit systém pozostáva z dvoch komponentov. Stierka Ionit Fino alebo Ionit Finish reguluje vlhkosť vzduchu a pomáha ju udržiavať na optimálnej úrovni 40 – 60 %. Ekologická interiérová farba Ionit Color zasa produkuje zdraviu prospešné vzdušné ióny, pričom najlepšie funguje práve vtedy, keď je aj vlhkosť vzduchu v miestnosti optimálna. Všetky výrobky Baumit Ionit je možné použiť ako povrchovú úpravu na sadrokartón, betón aj na bežné omietky. Prírodné stierky Baumit Ionit Fino a Baumit Ionit Finish pomáhajú regulovať a stabilizovať vlhkosť vzduchu na príjemnej úrovni, čím vytvárajú ideálne podmienky na aplikáciu farby Baumit Ionit Color, ktorá produkuje zdravé vzdušné ióny. Viac o systéme

 

Servis a služby

Potrebujete poradiť pri výbere správnych produktov, riešení alebo oceníte pomoc pri farebnom stvárnení fasády? Neváhajte a využite naše služby alebo sa obráťte na našich poradcov,  ktorí vám radi a ochotne poradia. Vzdušné ióny sú v istom množstve prirodzenou súčasťou vzduchu, ktorý dýchame. Koncentrácia vzdušných iónov je v niektorých oblastiach prírody (napr. pri vodopádoch, v lese či na pobreží mora) veľmi vysoká – vzduch tam vnímame ako obzvlášť čerstvý a čistý. Naopak, v mestských oblastiach je koncentrácia vzdušných iónov vo vzduchu oveľa nižšia, a to v dôsledku znečistenia ovzdušia. Chcem poradiť

 

 

Baumit ALL IN Betón pre dom a záhradu

Baumit ALL IN Betón pre dom a záhradu je prvý suchý betón, ktorý je možné vložiť do miešačky alebo miešacej nádoby spolu s vrecom. Počas miešania s vodou sa obal rozpustí na prírodné celulózové vlákna a stáva sa súčasťou betónovej zmesi, čím vylepšuje jej spracovateľské vlastnosti. Betónovanie tak dostáva úplne nový rozmer – menej prachu, žiaden odpad, rýchle spracovanie. Inovatívna technológia s budúcnosťou. 

Ide o užívateľsky príjemnú a cenovo výhodnú alternatívu pre stavebné projekty v okolí domu alebo v oblasti záhradného a krajinného dizajnu, ktoré presahujú štyri až päť vriec. Nezáleží teda na tom, či chcete vytvoriť gril, postaviť nový plot alebo váš záhradný domček potrebuje stabilné základy. S technológiou Baumit ALL IN môžete betónovať bezpečne, ekologicky a rýchlejšie.

Viac info na www.baumit.sk/riesenia/betony/baumit-all-in

 

Ako na zateplenie domu, koľko stojí a prečo je dobré zatepľovať? 

Prečo by ste mali zatepľovanie domu zvážiť?

Zatepľovanie domu nie je len estetickou záležitosťou pre vašu nehnuteľnosť. Správny návrh zateplenia vám okrem úspory energie prinesie aj zdravšie bývanie.

 • Chráni murivo pred poveternostnými vplyvmi.
 • Zabezpečuje tepelnú pohodu v interiéri – ideálny rozdiel medzi vnútornou teplotou a teplotou na povrchu stien by nema byť väčší ako 3 – 4 °C.
 • Zníži riziko vzniku plesní – bez veľkých teplotných výkyvov, čo chráni dom pred tvorbou plesní(práve nízka teplota na povrchu stien často spôsobí kondenzáciu vody. Tým vytvára „živnú pôdu“ pre plesne).