Baumit


Baumit

Baumit je značka stavebných materiálov, na ktorej môžete stavať. Pomáhame ľuďom realizovať zdravé, energeticky efektívne a pekné bývanie. Vďaka širokej sieti predajcov sú Baumit produkty k dispozícii vo väčšine partnerských stavebnín na celom území Slovenska.

www.baumit.sk

 

 

 

 

 

Baumit ALL IN Betón pre dom a záhradu

Baumit ALL IN Betón pre dom a záhradu je prvý suchý betón, ktorý je možné vložiť do miešačky alebo miešacej nádoby spolu s vrecom. Počas miešania s vodou sa obal rozpustí na prírodné celulózové vlákna a stáva sa súčasťou betónovej zmesi, čím vylepšuje jej spracovateľské vlastnosti. Betónovanie tak dostáva úplne nový rozmer – menej prachu, žiaden odpad, rýchle spracovanie. Inovatívna technológia s budúcnosťou. 

Ide o užívateľsky príjemnú a cenovo výhodnú alternatívu pre stavebné projekty v okolí domu alebo v oblasti záhradného a krajinného dizajnu, ktoré presahujú štyri až päť vriec. Nezáleží teda na tom, či chcete vytvoriť gril, postaviť nový plot alebo váš záhradný domček potrebuje stabilné základy. S technológiou Baumit ALL IN môžete betónovať bezpečne, ekologicky a rýchlejšie.

Viac info na www.baumit.sk/riesenia/betony/baumit-all-in

 

 

Užívaj si zdravý domov

Zdravé bývanie začína správnou voľbou stavebných materiálov. Dôležité pre zdravý život je aj príjemné vnútorné prostredie. Náš životný priestor je z dôvodu opatrení na úsporu energie čoraz viac „utesnený“. Preto je mimoriadne dôležité dbať na kvalitu materiálov použitých vo vnútorných priestoroch. Veď väčšina z použitých materiálov ostáva v dome navždy, a preto by nemali v nijakom prípade obsahovať škodliviny alebo byť zdrojom škodlivých emisií. Zároveň optimálna stabilná vlhkosť a vnútorná teplota výrazne prispievajú k pocitu pohody v interiéri.

 

 

Ako docieliť pri stavbe domu či rekonštrukcii bytu kvalitné vnútorné prostredie?
Inšpirujte sa troma piliermi pre zdravé bývanie, ktoré vychádzajú z vedecky overených riešení.

Chcem zistiť viac o zdravom bývaní

 

Zdroj: pixabay

 

Čistý vzduch pre zdravý domov

Pre každého z nás je domov miestom, kde sa chce cítiť dobre a bezpečne, kde môže relaxovať a načerpať nové sily. Keďže dnes podstatnú časť nášho života trávime v uzavretých priestoroch, je kvalita vnútorného vzduchu kľúčová nielen pre pocit našej pohody, ale aj pre naše zdravie. Rozhodnutie, ako zdravo budeme bývať, je aj v našich rukách.

Kvalita vnútorného vzduchu závisí od rôznych faktorov, ako sú napríklad teplota, vlhkosť, zápach, prach a peľ, ale tiež od počtu vzdušných iónov.

 

 

Na množstve vzdušných iónov záleží

Baumit Ionit je jediný systém, ktorý prirodzene aktivuje vzduch, ktorý dýchame, a zvyšuje tak množstvo prírodných vzdušných iónov, čím významnou mierou prispieva k zdravému vnútornému vzduchu a väčšiemu pocitu pohody. Betónovým stavbám alebo pri suchej výstavbe v interiéri často chýba zvlhčujúca omietková vrstva, ktorá by udržiavala vlhkosť vzduchu na príjemných 40 až 60 %. Nová generácia tenkovrstvových systémov Baumit Ionit ponúka vyváženú vlhkosť a viac vzdušných iónov v interiéri.

 

Baumit Ionit systém

Baumit Ionit systém pozostáva z dvoch komponentov. Stierka Ionit Fino alebo Ionit Finish reguluje vlhkosť vzduchu a pomáha ju udržiavať na optimálnej úrovni 40 – 60 %. Ekologická interiérová farba Ionit Color zasa produkuje zdraviu prospešné vzdušné ióny, pričom najlepšie funguje práve vtedy, keď je aj vlhkosť vzduchu v miestnosti optimálna. Všetky výrobky Baumit Ionit je možné použiť ako povrchovú úpravu na sadrokartón, betón aj na bežné omietky. Prírodné stierky Baumit Ionit Fino a Baumit Ionit Finish pomáhajú regulovať a stabilizovať vlhkosť vzduchu na príjemnej úrovni, čím vytvárajú ideálne podmienky na aplikáciu farby Baumit Ionit Color, ktorá produkuje zdravé vzdušné ióny. Viac o systéme

 

Servis a služby

Potrebujete poradiť pri výbere správnych produktov, riešení alebo oceníte pomoc pri farebnom stvárnení fasády? Neváhajte a využite naše služby alebo sa obráťte na našich poradcov,  ktorí vám radi a ochotne poradia. Vzdušné ióny sú v istom množstve prirodzenou súčasťou vzduchu, ktorý dýchame. Koncentrácia vzdušných iónov je v niektorých oblastiach prírody (napr. pri vodopádoch, v lese či na pobreží mora) veľmi vysoká – vzduch tam vnímame ako obzvlášť čerstvý a čistý. Naopak, v mestských oblastiach je koncentrácia vzdušných iónov vo vzduchu oveľa nižšia, a to v dôsledku znečistenia ovzdušia. Chcem poradiť