Výber odmien ukončený. Vaša odmena bude doručená na prevádzku člena Aliancie stavebnín ASAS od 07.12.2023. O presnom termíne vás budeme vopred informovať. 

Ceresit


Ceresit

Spoločnosť Henkel pôsobí na celom svete s poprednými značkami a technológiami v troch oblastiach: Laundry & Home Care, Beauty Care a Adhesive Technolgies. Spoločnosť založená Fritzom Henkelom v Maastrichte-Aachene v roku 1876 si udržiava popredné miesto na globálnom spotrebiteľskom a priemyselnom trhu so značkami ako Persil, Schwarzkopf, Loctite a Pritt. Jej ústredie sa nachádza v nemeckom Düsseldorfe a má približne 47 000 zamestnancov vo vyše 120 štátoch, viac ako 17 výrobných závodov a 10 veľkých výskumno-vývojových stredísk. V júni roku 1923 bola z areálu v Düsseldorfe expedovaná prvá dodávka s lepidlami. Tento historický míľnik predstavoval zrod oddelenia Adhesive Technolgies, oblasť v ktorej je spoločnosť Henkel v súčasnosti svetovým lídrom. Neoddeliteľnou súčasťou oddelenia Adhesive Technolgies je divízia stavebnej chémie. V rámci našich hlavných kategórií - lepidlá na keramické obklady a dlažby, hydroizolácie, zatepľovacie systémy - poskytujeme širokú škálu špeciálnych produktov a systémových riešení, ktoré vyhovujú potrebám profesionálov v oblasti priemyslu a stavebníctva.

 

www.ceresit.sk

 

 

CT76 omietka, ktorá chráni Vašu fasádu

O 30% lepšia UV odolnosť

Vyvinuli sme omietku Ceresit CT 76 ako riešenie problémov ničivého vplyvu slnečného žiarenia.

Kľúčovým prvkom inovatívnej omietky je nová technológia UV Protect založená na:

  • Vysoko odolná proti UV
  • Vysoká paropriepustnosť a nízka nasiakavosť
  • Odolná proti poveternostným vplyvom a náhlym tepelným zmenám
  • Vysoká stálosť farieb

Svetelné stabilizátory účinne bojujú s voľnými radikálmi a ich ničivými vplyvmi na povrch produktu. Optimálna kombinácia kremíka a elastomérovej disperzie, poskytuje vynikajúcu flexibilitu, vysokú úroveň difúzie, odolnosť a nízku nasiakavosť.

Ako to funguje? 

UV Protect Technológia je založená na UV pohlcovačoch a lapačoch voľných radikálov, ktoré sú aktivované slnečnou energiou a kyslíkom. Stávajú sa neviditeľným štítom, ktorý zabezpečuje bezpečnosť omietky a tým aj fasády.

Viac na www.ceresit.sk

 

 

Silikónové omietky CERESIT obohatené o technológiu DOUBLE DRY

Vždy perfektne suchá a čistá fasáda

Fasáda budovy je vystavená rozličným vplyvom počas celého roka. Špina, výfukové plyny, kyslé dažde či vietor vplývajú na vzhľad fasády a prispievajú k vzniku a šíreniu rias a plesní. Výsledkom môže byť poškodenie konštrukcie budovy, trvalé zašpinenie fasády alebo vznik dojmu zanedbania budovy. S cieľom zabezpečiť, aby fasáda a celý izolačný systém budovy zostali atraktívne a funkčné po dlhú dobu, bol vytvorený externý tepelno-izolačný kompozitný systém, ktorého úlohou je viac ako len zakryť budovu.

S cieľom zabezpečiť perfektné vlastnosti našich silikónových omietok, boli tieto obohatené o špeciálne zvolené komponenty a technológiu Double Dry.

Double Dry technológia je založená na tzv. mechanizme dvojitej ochrany:

  • veľmi nízka nasiakavosť vody na povrchu omietky
  • vysoká priepustnosť vodnej pary

Vďaka mechanizmu dvojitej ochrany je povrch omietky hydrofóbny, rýchloschnúci a odolný proti akumulácii vlhkosti. Výsledkom je fasáda, ktorá je dlhodobo čistá a odolná proti vzniku a šíreniu rias, plesní a húb.

Viac na www.ceresit.sk/double-dry