Výber odmien ukončený. Vaša odmena bude doručená na prevádzku člena Aliancie stavebnín ASAS od 07.12.2023. O presnom termíne vás budeme vopred informovať. 

Flex


Flex

Baumit je značka stavebných materiálov, na ktorej môžete stavať. Pomáhame ľuďom realizovať zdravé, energeticky efektívne a pekné bývanie. Vďaka širokej sieti predajcov sú Baumit produkty k dispozícii vo väčšine partnerských stavebnín na celom území Slovenska.

www.baumit.sk

 

 

 

 

 

Užívaj si zdravý domov

Zdravé bývanie začína správnou voľbou stavebných materiálov. Dôležité pre zdravý život je aj príjemné vnútorné prostredie. Náš životný priestor je z dôvodu opatrení na úsporu energie čoraz viac „utesnený“. Preto je mimoriadne dôležité dbať na kvalitu materiálov použitých vo vnútorných priestoroch. Veď väčšina z použitých materiálov ostáva v dome navždy, a preto by nemali v nijakom prípade obsahovať škodliviny alebo byť zdrojom škodlivých emisií. Zároveň optimálna stabilná vlhkosť a vnútorná teplota výrazne prispievajú k pocitu pohody v interiéri.

Ako docieliť pri stavbe domu či rekonštrukcii bytu kvalitné vnútorné prostredie?
Inšpirujte sa troma piliermi pre zdravé bývanie, ktoré vychádzajú z vedecky overených riešení.

Chcem zistiť viac o zdravom bývaní

 

Zdroj: pixabay

 

Čistý vzduch pre zdravý domov

Pre každého z nás je domov miestom, kde sa chce cítiť dobre a bezpečne, kde môže relaxovať a načerpať nové sily. Keďže dnes podstatnú časť nášho života trávime v uzavretých priestoroch, je kvalita vnútorného vzduchu kľúčová nielen pre pocit našej pohody, ale aj pre naše zdravie. Rozhodnutie, ako zdravo budeme bývať, je aj v našich rukách.

Kvalita vnútorného vzduchu závisí od rôznych faktorov, ako sú napríklad teplota, vlhkosť, zápach, prach a peľ, ale tiež od počtu vzdušných iónov.

 

 

Na množstve vzdušných iónov záleží

Baumit Ionit je jediný systém, ktorý prirodzene aktivuje vzduch, ktorý dýchame, a zvyšuje tak množstvo prírodných vzdušných iónov, čím významnou mierou prispieva k zdravému vnútornému vzduchu a väčšiemu pocitu pohody. Betónovým stavbám alebo pri suchej výstavbe v interiéri často chýba zvlhčujúca omietková vrstva, ktorá by udržiavala vlhkosť vzduchu na príjemných 40 až 60 %. Nová generácia tenkovrstvových systémov Baumit Ionit ponúka vyváženú vlhkosť a viac vzdušných iónov v interiéri.

 

Baumit Ionit systém

Baumit Ionit systém pozostáva z dvoch komponentov. Stierka Ionit Fino alebo Ionit Finish reguluje vlhkosť vzduchu a pomáha ju udržiavať na optimálnej úrovni 40 – 60 %. Ekologická interiérová farba Ionit Color zasa produkuje zdraviu prospešné vzdušné ióny, pričom najlepšie funguje práve vtedy, keď je aj vlhkosť vzduchu v miestnosti optimálna. Všetky výrobky Baumit Ionit je možné použiť ako povrchovú úpravu na sadrokartón, betón aj na bežné omietky. Prírodné stierky Baumit Ionit Fino a Baumit Ionit Finish pomáhajú regulovať a stabilizovať vlhkosť vzduchu na príjemnej úrovni, čím vytvárajú ideálne podmienky na aplikáciu farby Baumit Ionit Color, ktorá produkuje zdravé vzdušné ióny. Viac o systéme

 

Servis a služby

Potrebujete poradiť pri výbere správnych produktov, riešení alebo oceníte pomoc pri farebnom stvárnení fasády? Neváhajte a využite naše služby alebo sa obráťte na našich poradcov,  ktorí vám radi a ochotne poradia. Vzdušné ióny sú v istom množstve prirodzenou súčasťou vzduchu, ktorý dýchame. Koncentrácia vzdušných iónov je v niektorých oblastiach prírody (napr. pri vodopádoch, v lese či na pobreží mora) veľmi vysoká – vzduch tam vnímame ako obzvlášť čerstvý a čistý. Naopak, v mestských oblastiach je koncentrácia vzdušných iónov vo vzduchu oveľa nižšia, a to v dôsledku znečistenia ovzdušia. Chcem poradiť