Výber odmien ukončený. Vaša odmena bude doručená na prevádzku člena Aliancie stavebnín ASAS od 07.12.2023. O presnom termíne vás budeme vopred informovať. 

Rigips


Rigips

Rigips je členom nadnárodného koncernu Saint-Gobain, ktorý je svetovým lídrom vo výrobe stavebných hmôt na báze sadry, skla a tepelných izolantov. Pôsobíme na slovenskom stavebnom trhu od roku 1995 a za ten čas sa značka Rigips vyprofilovala ako synonymum kvality, pokroku a inovácií v oblasti suchej výstavby. Využívame najmodernejšie know-how z celého sveta a naše produkty tvoria ucelený, certifikovaný stavebný systém. Okrem sadrokartónových systémov s rôznorodým použitím, vrátane vhodnosti pre montované drevodomy, sme známi aj vďaka našim akustickým podhľadom a vysoko kvalitným sadrovým stierkam a omietkam Rimano. Všetky naše produkty sú recyklovateľné, vyrobené z ekologicky nezávadných surovín a šetrné voči životnému prostrediu aj po použití.

 

www.rigips.sk

 

 

Riešenia Rigips pre každú stavbu

 

Správne navrhnuté vnútorné prostredie, s vhodným využitím kvalitných a odolných materiálov s premysleným estetickým dizajnom, môže priniesť pozitívny vplyv na zdravie, pohodu a produktivitu. Riešenia Rigips poskytujú nekonečné možnosti realizácie suchej výstavby či už ide o rekonštrukciu alebo novostavbu.

 

 

Akustické riešenia

Sadrokartónové priečky a podhľady Rigips sú ideálnym riešením ako pri stavbe vyriešiť problémy s hlukom. Pri riešení akustiky v bytových, kancelárskych, komerčných aj iných typoch priestorov, sa projektanti zaoberajú dvomi základnými problémami: ako obmedziť prenos zvuku medzi rôznymi priestormi v stavbe a ako vyriešiť vnútornú akustiku v miestnosti.

Zabrániť prenosu hlukov medzi rôznymi priestormi sa dá pomocou akustických sadrokartónových dosiek, napríklad modrou akustickou doskou, ktorá okrem akustických vlastností disponuje aj technológiou Activ’Air®, ktorá odstraňuje škodlivé látky z ovzdušia.

Pri riešení priestorovej akustiky sa zameriavame na pohltenie zvukovej energie, zníženie dozvukov a elimináciu vychýlených zvukových vĺn. V tomto prípade sa odporúčajú buď mäkké materiály ako napríklad kazetové podhľady zo skleného vlákna, alebo perforované sadrokartónové dosky Rigitone a Gyptone.

 

 

Zvýšená pevnosť a odoslnosť sadrokartónových konštrukcií 

 

Jedným z negatívnych mýtov, ktoré kolujú o sadrokartónových riešeniach je, že sadrokartónová priečka nie je pevná a je náchylná na prerazenie alebo ľahké poškodenie. To už dávno nie je pravda čo dokazujú naše certifikované riešenia vo vyššej triede bezpečnosti RC3. Naše špeciálne dosky Habito™ a RigiStabil vďaka svojim vlastnostiam zlepšujú nárazuvzdornosť priečky a poskytujú možnosť kotvenia aj ťažkých predmetov.

Na pevnosť konštrukcie majú okrem samotných dosiek vplyv aj konštrukčné profily. Naše certifikované stavebné profily RigiProfil® zvyšujú pevnosť konštrukcie a znižujú riziko vzniku prasklín. Vynikajú taktiež jednoduchou montážou.

 

 

Riešenia do vlhkých priestorov

 

Vlhkosť v domácnosti nie je len estetickým problémom. Pokiaľ navlhnuté steny a vnútorné priestory nebudete riešiť včas, stretnúť sa môžete s trvalo narušenou statikou steny, ale aj nepríjemnými zdravotnými problémami.

Použitie vhodných stavebných materiálov sa odvíja od samotných priestorov a od vlhkosti, ktorá v daných priestoroch bude. V prípade väčšiny riešení pre bytové domy, kde vlhkosť nedosahuje viac ako 90% je ideálne použiť špeciálne dosky Glasroc X, ktoré okrem impregnácie sadrového jadra obsahujú aj povrchovú sklenú tkaninu, ktorá je navyše opatrená ochranným vodoodpudivým náterom. V prípade, že hľadáte riešenie pre priestory bazénov bez kontrolovaného prostredia, priemyselné kuchyne, nemocnice s vysokotlakovým čistením alebo priestory umývania vozidiel, je nutné použiť cementové dosky Aquaroc, ktoré vynikajú mimoriadne dlhou životnosťou aj v tých najextrémnejších podmienkach.

 

Požiarna odolnosť stavby

 

Protipožiarna odolnosť je jednou z najdôležitejších vlastností stavebných konštrukcií, ktoré majú vplyv na funkčnosť budovy.

Protipožiarna odolnosť je mierou životnosti budovy v prípade požiaru. Jej meradlom je čas (v minútach) od prvého kontaktu systému s ohňom, až do momentu, kým požiar zásadne neohrozí schopnosť konštrukcie odolávať jeho účinkom. S využitím našich certifikovaných systémových konštrukcií môžete dosiahnuť požiarnu odolnosť v rozsahu 15 až 180 minút.