Rigips


Rigips

Rigips je členom nadnárodného koncernu Saint-Gobain, ktorý je svetovým lídrom vo výrobe stavebných hmôt na báze sadry, skla a tepelných izolantov. Pôsobíme na slovenskom stavebnom trhu od roku 1995 a za ten čas sa značka Rigips vyprofilovala ako synonymum kvality, pokroku a inovácií v oblasti suchej výstavby. Využívame najmodernejšie know-how z celého sveta a naše produkty tvoria ucelený, certifikovaný stavebný systém. Okrem sadrokartónových systémov s rôznorodým použitím, vrátane vhodnosti pre montované drevodomy, sme známi aj vďaka našim akustickým podhľadom a vysoko kvalitným sadrovým stierkam a omietkam Rimano. Všetky naše produkty sú recyklovateľné, vyrobené z ekologicky nezávadných surovín a šetrné voči životnému prostrediu aj po použití.

 

www.rigips.sk

 

Sadrokartónvé akustické systémy Rigips

 

Nežiaduce zvuky môžu mať často škodlivé účinky na ľudský organizmus. Akustické riešenia sadrokartónov Rigips zamedzujú prenosu rušivých zvukov z prostredia a medzi jednotlivými stenami a priečkami, čím vytvárajú akustický komfort v miestnostiach.

Hluk nás obklopuje takmer všade. Je charakterizovaný ako nežiaduci zvuk, ktorý vyvoláva nepríjemné alebo rušivé vnemy a môže mať často škodlivé účinky na ľudský organizmus. Najviac nám prekáža hluk, ktorý sa nachádza v budovách, predovšetkým v obytných alebo kancelárskych priestoroch. Nežiadúce a trvalo rušivé vnemy k nám prenikajú aj z vonkajšieho prostredia. Problémy s hlukom sa dajú riešiť zvukovou izoláciou:

 • zvukotesnými priečkami so vzduchovou nepriezvučnosťou,
 • izoláciou priestorov v stavbe proti hluku prenášaného konštrukciou tzv. krokovou nepriezvučnosťou.

   

  Akustické konštrukčné systémy pre predsadené steny a podhľady

   

  • účinne zvyšujú vzduchovú nepriezvučnosť deliacich konštrukcií​, jej použitím sa vytvorí zvukotesná priečka,
  • všetky akustické parametre konštrukcií boli otestované v nezávislých skúšobniach,
  • výhodou je nízka hmotnosť a malá hrúbka konštrukcií v porovnaní s murovanými stenami, takže zmenu v priestore takmer nespoznáte,
  • sú odolné aj proti požiaru, teda na 100 % nahrádzajú klasickú protipožiarnu dosku v požiarnych konštrukciách Rigips,
  • praxou boli overené na mnohých stavbách,
  • čistia vzduch v interiéri a prispievajú ku kvalite vnútorného prostredia pomocou technológie Activ´Air®
  • sú ľahké a inštalujú sa rýchlo a jednoducho, pri „suchej výstavbe“ so sadrokartónom vám odpadáva čakanie, kým materiál uschne,
  • sadrokatónové steny majú všeobecne veľmi rôznorodé predurčenie vyplývajúce z ich vlastnosti.

Viac na www.rigips.sk/riesenia/akustika

 

 

Chystáte sa na omietky ale chýba vám cena? 

 

Sme tu pre vás. Pomôžeme vám nie len s nacenením, koľko nové omietky budú stáť, ale nájdeme pre váš projekt aj správnych profesionálov.

Ak omietate liaty betón, starú omietku, porobetón, alebo betónové tvárnice, dajte nám vedieť a pripravíme vám cenovú ponuku na nové omietky. Nové omietky na tehly, kvalitne, z rúk profesionálov.

Kontaktujte nás prostredníctvom formulára a my sa vám v krátkej dobe ozveme späť.

Viac na www.rigips.sk/dopytovy-formular-omietky