Weber


62053_weber-360x360.png

Spoločnosť Saint-Gobain Weber patrí medzi popredné subjekty v oblasti priemyselnej výroby fasádnych materiálov a materiálov na povrchovú úpravu v interiéroch. Pre stvárnenie fasád na novostavbách a pre potreby rekonštrukcií starších objektov ponúka Saint-Gobain Weber širokú paletu materiálov, ktorých sortiment je výsledkom dlhoročného sledovania požiadaviek zákazníkov. Vo všeobecnosti odborník zo stavebníctva spája s menom Weber garantovanú a overenú kvalitu s dlhoročnou skúsenosťou.

www.sk.weber

 

 

 

Fasáda tvorí kabát stavby

Rovnako ako šaty u ľudí musí plniť dve základné funkcie, a to ochrannú a estetickú. Tak isto sa dajú rozdeliť aj trendy vo vývoji omietok. Najčastejšie používané sú pastovité prefarbené omietky, ktorých sa vývoj týka najviac. Na slovenskom trhu sa pastovité omietky začali objavovať v 90. rokoch minulého storočia. Výhodou týchto omietok je, že sú dostupné v celej farebnej škále, vďaka čomu môžu domy alebo iné stavebné objekty zažiariť jasnými farbami, jednoduchá aplikácia v jednom kroku, mnoho štruktúr (zrnité, ryhované, hladké), a pri správnej údržbe aj vysoká životnosť.

 

Ochranná funkcia je zrejmá

Omietka musí chrániť budovou pred rozmarmi počasia a zaistiť dlhú životnosť celého objektu. Aby mal stavebník radosť zo svojho diela, musí omietka tiež dobre vyzerať a spôsobovať majiteľovi do budúcnosti čo najmenej starostí. Preto sa teraz vývoj pastovitých omietok, z pohľadu ochrannej funkcie, najviac sústreďuje na odolnosť voči zašpineniu a rastu rias na fasáde. Weber má riešenie pre všetky prípady.

 

Kvalita všetkých omietok Weber

Kvalita je podložená spokojnými zákazníkmi z radov profesionálov aj súkromných stavebníkov. O dlhodobej kvalite svedčí i mnoho ocenení od odborných porôt, odborových i štátnych inštitúcií.

 

Inovatívne fasádne omietky

Nová generácia inovatívnych omietok vám prinesie nové možnosti stvárnenia vášho objektu. Samozrejmosťou je dlhá životnosť, nízka údržba a slúžia okrem iného na ochranu stavby pred poveternostnými vplyvmi, akými sú napríklad slnečné žiarenie, vietor alebo dážď. Takéto omietky nám zabezpečia farebné a štrukturálne stvárnenie nových fasád, a nápomocné sú tiež pri rekonštrukciách, modernizáciách a renováciách na jadrovej omietke alebo na tepelnoizolačných kontaktných systémoch (ETICS).