Ytong


Xella

Na Slovensku zastupuje spoločnosť Xella pobočka Xella Slovensko, s. r. o., ktorá sa môže pochváliť ročným objemom produkcie viac než 200 tis. m3 materiálu Ytong a zamestnáva viac než 100 zamestnancov vo dvoch výrobných závodoch. Podobne ako v ČR je i na Slovensku lídrom na trhu s pórobetónom. V jej portfóliu nájdete tiež vápenno-pieskové tvárnice Silka. Značka Ytong sa môže pochváliť mimoriadnou históriou, jej sila a úspech súvisí s dlhou tradíciou a východiskom v podobne inovatívnych technológiách. Vývoj produktu Ytong je spätý s povojnovým nedostatkom zdrojov na vykurovanie vo Švédsku. Ytong sa stal prvou značkou, ktorá umožnila obyčajným ľuďom stavať neobyčajne úsporné domy. Ponúka realizáciu vyhriateho, ale úsporného domova, nadštandardnú starostlivosť a služby.

 

www.ytong.sk

 

Keď staviate s YQ, je sa na čo tešiť.

 

Kompletný stavebný systém Ytong ponúka ucélené riešenie pre ekonomický i ekologický šetrnú výstavbu. Tento systém je neustále inovovaný a prispôsobený pre kompletné riešenie hrubej stavby, schodiskové stupne, stropy, strechu a komín. Pribudlo aj riešenie pre vonkajšie a vnútorné povrchové úpravy.

Tepelnoizolačné vlastnosti porobetónu umožnujú dosuahnúť nízkoenergetický až pasívny štandard bez zateplenia. S použitím masívnej strechy z Ytong je možné zabezpečiť celoročný tepelný komfort bez použitia klimatizácie.

 

Ytong

 

Tepelnoizolačné tvárnice Lambda YQ

 

Ytong Standard

 

Ytong Klasik

Webstránka využíva cookies

Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko.

Dozvedieť sa viac