Výber odmien ukončený. Vaša odmena bude doručená na prevádzku člena Aliancie stavebnín ASAS od 07.12.2023. O presnom termíne vás budeme vopred informovať. 

Zateplenie pochôdznej povaly ISOVER STEPCROSS.


Zateplenie pochôdznej povaly ISOVER STEPCROSS.

Systémové riešenie ISOVER STEPCROSS vytvára účinnú tepelnú izoláciu pochôdznych podláh nevykurovaných podkroví. Systém pozostáva z nosných trámikov a krížov z vysokopevnostného EPS a výplňovej izolácie z minerálnej vlny ISOVER. Podkladovú vrstvu tvorí parobrzda ISOVER VARIO® KM DUPLEX, resp. ISOVER VARIO® Xtra. Ako vrchná pochôdzna vrstva systému sa používajú OSB dosky, ktoré sa k podkladu fixujú cez pomocné dosky lepené na nosné EPS trámiky. Výhodou sú najmä dobré tepelnoizolačné vlastnosti bez tepelných mostov, minimálne priťaženie stropnej konštrukcie, jednoduchá a rýchla aplikácia.

  1. záklop z OSB dosiek 22 mm, prípadne fošní
  2. výplňová minerálna vata (ISOVER UNIISOVER UNIROL PROFI;)
  3. ISOVER TRAM EPS + KRÍŽ EPS [200-300 mm]
  4. montážna doska [š. 100 mm] lepená na nosné trámiky
  5. ISOVER VARIO® KM Duplex UV, resp. ISOVER VARIO® Xtra Safe

 

Montáž izolácie nevykurovanej povaly, ktorá je osadená na klieštinách

 

 

Z parozábrany ISOVER VARIO® KM DUPLEX alebo ISOVER VARIO® Xtra Safe vytvoríme súvislú izolačnú vaňu. Spoje prelepíme páskou Isover VARIO® KB1. Na steny prilepíme fólie tmelom ISOVER VARIO® XtraFit.

 

Poskladáme nosné kríže 100 x 500mm x zvolená výška 200 – 300mm.

Rozložíme rošt, svetlá šírka 595mm pre izolácie o šírke 600mm (ISOVER UNIISOVER UNIROL PROFI). V prípade nerovnosti podkladu je možné prvky roštu dorovnať brúsením.

Nanesieme montážne PUR lepidlo po celej dĺžke roštu a prilepíme aj lepidlo na spoje z dreva po celej dĺžke konštrukcie.

Prilepíme laty šírky 100 mm a počkáme cca 1 hodinu, kým lepidlo zaschne. Do roštu vložíme izoláciu bez nutnosti rezania napr. ISOVER UNI 600x1200mm, odporúčame uložiť v dvoch vrstvách. V prípade použitia izolácie ISOVER UNIROL PROFIje nutná úprava na šírku 600 x 1200mm.

Priestor medzi krížom a medzerou bočnej steny je potrebné vyplniť minerálnou izoláciou.

Na záklop je možné použiť napr. OSB 3 P-D 22(18) mm uloženie na väzbu podľa odporučenia výrobcu dosák. Dosky sa prichytia skrutkami 4x45 mm 4 – 5 ks na bm.

Medzera 2 - 3 cm umožňuje prípadné odvetranie.